Bildiri Gönderimi
Bildiri Gönderme KoşullarıKongre için bildiri özetleri sadece bu sitede yer alan form aracığı ile kabul edilecektir. E-posta ya da posta yoluyla gönderilen bildiri özetleri KESİNLİKLE kabul edilmeyecektir.

Bildiri özeti formunda sizden istenilen tüm alanları düzgün şekilde doldurmalısınız. Özellikle özetinizi gönderdikten sonra, düzenleme yapabilmeniz için gerekli olan şifrelerin tarafınıza ulaşabilmesi için E-POSTA adresinizi doğru girmeye özen gösteriniz.

Sistemde bildiri yazımı için ayrılan alan başlık ve yazar adı hariç 300 kelime ile sınırlandırılmıştır. Bildiri göndermede kullanılan yazı karakteri sistem tarafından otomatik olarak tüm bildiriler için standartlaştırılmış olup farklı yazı karakteri kullanmak mümkün değildir. Özetinizin yarım kalmaması ve hatalı olarak kaydolmaması için bu konuya dikkat ediniz.

Çalışmaların bildiri özetleri; GİRİŞ / AMAÇ, GEREÇ ve YÖNTEM, BULGULAR, TARTIŞMA / SONUÇ düzeninde ayrı bölümlere girilmelidir. Olgu sunumu bildiri özetleri girişlerinde OLGU kısmı BULGULAR kısmına girilebilir.

Başlık çalışmanın içeriğini açıklar tarzda olmalıdır. Bildiri özeti başlığında pH ya da NaCI gibi küçük harfli kelimelerin özel bir anlam ifade ettiği kelimeler dışındaki tüm sözcükler büyük harf ile yazılmalıdır. Metin içinde kimyasal simge ve uluslararası birimler dışında kısaltmanın ilk kullanıldığı yerde ardından bir parantez açarak tam açılımı yazılmalıdır. İnsanlar üzerinde yapılan araştırmalar ile ilgili olarak bildirilerin etik kurul onayları ve ülkemiz kanunlarına uygun olması koşulu aranacaktır.

Özetinizi forma istenildiği şekilde giriniz. Yazar adlarını ve kurumlarını bildiri metninin girileceği kutulara KESİNLİKLE yazmayınız. İnternet üzerinden gönderilen özetler aynı basılacağı için yazım hatalarına dikkat edilmesi gerekir.

Bildiri özeti göndermek için son tarih 13 Ocak 2019’dur.

Bildiri özet formu kullanıcı bazında üyelik gerektirir. Hesabınız gireceğiniz e-posta adresine aktivasyon linki gönderecektir. Bu link bazı e-posta adreslerinde spam algılanmaktadır. Lütfen bu durumu göz önünde bulundurunuz.

Birden fazla bildiri özeti gönderecekseniz, göndereceğiniz bu bildirileri de aynı hesap altından göndermelisiniz.

UASK 2019’de poster olarak seçilen bildiriler basılı olarak poster alanında asılacaktır.
Bildiri ödüllerinden faydalanmak için ilgili kutucuğun işaretlenmesi gerekmektedir.

Kabul edilen bildirilerin kongre bildiri kitabında yayınlanabilmesi için; bildiri sahibinin kongre kaydının tamamlanmış olması ve kongrede sunulmuş olması gerekmektedir. Aksi halde bildiri kitabından sunulmayan bildiri çıkartılacaktır.